Vítáme vás na našich stránkách v sezoně 2008-09

Soubory

Výkon rozhodčích

Dobrý den.

Tímto dopisem bych chtěl poukázat na velmi nechutný výkon rozhodčího Přikryla z Moravské Třebové, který hanebným způsobem poškodil v utkání starších žáků č.5094 dne 20.1.2008 hostující mužstvo HC Chotěboř.

Kdy se v průběhu 3. třetiny chotěbořským podařilo dotáhnout domácí tým na rozdíl jediné branky,se do zápasu  vložil rozhodčí Přikryl a to takovým způsobem,že jsem za své šestileté působení v mládežnickém hokeji nic podobného ještě neviděl.Sérií nesmyslných vyloučení připravil hosty o možnost  srovnání skóre v zápase,neboť po drtivou většinu času  3.třetiny hráli ve čtyřech hráčích v poli a to se,jak jistě každému dojde jen velmi těžko hraje útočný hokej.S odvoláním na zápis o utkání,kde jak jistě každému,kdo hokeji trochu rozumí dojde,že když v průběhu prvních dvou třetin i přes nepříznivý průběh utkání (5:2),mají chotěbořští 4 vyloučené pak určitě za stavu 5:4  nezačnou  zničehonic hrát nedovoleným způsobem a tím se nechat zbytečně  vylučovat a znemožnit si tak zkorigování výsledku zápasu.Avšak rozhodčí Přikryl přizpůsobil v tomto případě pravidla hokeje k obrazu svému a tak  při téměř jakémkoliv kontaktu hostujících hráčů s domácími se na světelné tabuli pod nápisem „hosté“ objevila 2,signalizující domácím,že po tuto dobu hosté jejich branku zřejmě nijak zvlášť neohrozí,spíš naopak.Dalším,abych tak řekl bonusem pro domácí bylo Přikrylovo nenápadné zastavení puku v obranné třetině hostí a to když chotěbořští vyhazovali puk po mantinelu v oslabení a tento rádoby rozhodčí velice nenápadným,ale účinným způsobem   couvnutím k mantinelu,bruslí podržel puk v obranném pásmu hostí,tak že by mu mohl leckterý obránce závidět.(tohoto zákroku si všiml vedoucí hostujícího mužstva jen díky tomu,že se zrovna naklonil přes mantinel).Další věcí za hranící etiky bylo signalizování branky Přikrylem domácích při schrumáži před brankou hostí ačkoliv v té době stál na útočné modré čáře domácích,ale bohužel na vzdálenější straně všeho dění,naštěstí byl přímo u branky rozhodčí Kalus,který kotouč nespustil z očí a tak z bezprostřední blízkosti viděl,že puk brankovou čáru nepřešel a tak nebýt druhého rozhodčího,který stál přímo u branky, dostali hosté od Přikryla další ránu pod pás,což je to jediné co na ledě v tomto utkání dokázal předvést.Vrcholem všeho co se dělo na ledě v průběhu 3.třetiny bylo nařízení trestného střílení po zákroku hostujícího hráče,který v závěsu za pronikajícím domácím hráčem svou holí srazil puk z hole soupeře a po pádu obou hráčů,byla tentokrát ne však rozhodčím Přikrylem,ale rozhodčím Kalusem, nařízena penalta,po které jsem nabyl jistoty,že tento zápas zde nemůžeme vyhrát,ne proto,že bychom ho nezvládli fyzicky,ale spíše psychicky,zkuste motivovat  13-ti a 14-ti leté kluky v tak těžkém zápase jako byl pro ně tento,kdy po prvních dvou třetinách je stav 5:2 v jejich neprospěch a oni v sobě dokáží najít ještě tolik síly a vrátit se do zápasu tím,že ve 43. a  47.minutě vstřelí branky a jsou prakticky jen krůček od srovnání skóre zápasu a pak pro ně přijde studená sprcha v podobě výkonu rozhodčího Přikryla a potažmo i  Kaluse.Jen velmi těžko se těmto klukům vysvětluje,že rozhodčí je neomezeným pánem na ledě a je celkem jedno jestli rozhoduje zápas nestranně tak jak by měl,nebo stranní některému z mužstev a to jakýmkoliv způsobem a ještě hůř se vysvětluje to,že ačkoliv se kluci žádných nedovolených zákroků nedopustili musí si odpykat  trest. A na druhou stranu  rozhodčí,který se takovýmto hanebným způsobem podepíše na průběhu a výsledku utkání za to,na rozdíl od  hráčů,dostane ještě zaplaceno.

Jistě máte možnost nahlédnout do zápisu o utkání a udělat si tak obrázek o průběhu zápasu,který jsem vám zde popsal a o pravdivosti mých slov.

Žádám vás tímto,můžete-li v tomto případě něco podniknout,učiňte tak,neboť toto není první případ,kdy rozhodčí Přikryl větší či menší měrou ovlivnil svým arogantním přístupem k hostujícímu mužstvu výsledek utkání.Chtěl bych se ještě zeptat jakým způsobem se do budoucna můžeme bránit takovémuto jednání a nebo jestli dál musíme bez povšimnutí vytrpět takové jednání rozhodčích.

Děkuji předem za vše co v této záležitosti podniknete,s pozdravem za mužstvo starších žáků HC Chotěboř.